panorama

Twin City Tower

Novostavba
Prihlasovateľ: HB Reavis Slovakia a. s.

Hlasovanie:

Autori architektonického riešenia:

Architekt John Robertson, Ing. arch. Matej Siebert, Ing. arch. Roman Talaš, Ing. arch. Milan Škorupa, Ing. Marián Vido, Ing. Zdenko Dekan, Ing. arch. Mária Cibuľová, Ing. arch. Jana Kosková, Ing. arch. Kamila Marušáková, Ing. arch. Ladislav Nagy, Ing. arch. Martin Tribus, Ing. arch. Filip Kellenberger, Ing. arch. Peter Hrebík

Projektanti architektonickej časti:

SIEBERT + TALAŠ, spol. s r. o.

Projektant rozhodujúcej odbornej časti:

Polivka, Hörmann & Partners s. r. o

Hlavný zhotoviteľ:

HB REAVIS MANAGEMENT spol. s r.o.

Hlavný stavbyvedúci:

Ing. Andrej Markuš

Stavebník, developer:

HB REAVIS MANAGEMENT spol. s r. o.

Dozorná činnosť:

Uniinvest s. r. o.

Celkové inv. nákl. (bez DPH):

74 mil. EUR

Doba výstavby:

08/2016 – 08/2018

Fotografie:

Archív HB Reavis
Projekt veže Twin City Tower o výške 89 metrov (21 podlaží) je súčasťou komplexu Twin City a v širšom kontexte aj celej novovznikajúcej zóny Nové Nivy. Samotný dizajn projektu odkazuje na históriu územia bývalej industriálnej časti mesta, najmä na podnik Kablo. Práve bývalú výrobňu káblov odzrkadľuje dizajn fasády z dielne londýnskych architektov John Robertson Architects, ktorých inšpiroval medený kábel. Ten je prítomný v obložení fasády použitím perforovaných medených elementov s LED podsvietením vo všetkých RGB odtieňoch. Ďalší odkaz na industriálnu minulosť možno nájsť v tehlovom obklade podnože projektu, čím sa nenásilne projekt prepája s nižšími budovami, blokmi Twin City A, B a C.

Celková prenajímateľná plocha projektu je približne 34.000 m2, kde väčšinu zaberajú kancelárske priestory. V partery projektu možno nájsť maloobchodné prevádzky. Samozrejmosťou sú podzemné garáže s kapacitou 462 parkovacích miest aj pre elektromobily, či autá zapojené do systému „car sharing“. Na samotnej podnoži, ale aj na poslednom podlaží, majú nájomníci k dispozícii privátne terasy so zeleňou a výhľadmi na mesto.

Projekt sa môže pochváliť výnimočne svetlými priestormi, technológiou chladiacich trámov, otvárateľnými oknami s trojitým zasklením. LED osvetlením chodieb, externým a interným tienením, využívaním dažďovej vody či adaptívnym dizajnom výťahových lobby. Projekt ašpiruje na certifikát BREEAM, ako jediný na Slovensku, na úroveň Outstanding. Okrem BREEAM certifikátu prebieha posudzovanie projektu na certifikát WELL.