panorama

Bytový dom Fuxova

Novostavba
Prihlasovateľ: J&T REAL ESTATE, a. s.

Hlasovanie:

Autori architektonického riešenia:

A.M. architects s. r. o. - Ing. arch. Dipl. arch. Boris Schultz BSc., Ing. arch. Dipl. arch Richard Baláži BSc., Ing. arch Ivana Kvietková

Projektanti architektonickej časti:

GFI, a. s. - Ing. arch. Radoslav Grečmal, Ing. Peter Kopčák, Ing. Dávid Vadkerti
A.M. architects s. r. o. - Ing. arch. Dipl. arch. Boris Schultz BSc., Ing. arch. Dipl. arch Richard Baláži BSc., Ing. arch Ivana Kvietková

Projektant rozhodujúcej odbornej časti:

Statika: Ing. Peter Somorovský
Špeciálne zakladanie: Ing. Boris Vrábel, PhD. (Geotechnik SK, s. r. o.)
Zdravotechnika: Ing. Ján Mesík (ZTI s. r. o.)
Ústredné kúrenie: Ing. František Dragúň (DEF, s. r. o.)
Vetranie, vzduchotechnika: Ladislav Oravec (VTCH Ladislav Oravec)
Elektroinštalácie a elektr. rozvody: Marián Nagy (V+N ELEKTRO, s. r. o.)
Komunikácie a spevnené plochy: Ing. Mária Braunová (CESTPROJEKT, s. r. o.)
Slaboprúdové rozvody, EPS: Alena Slámková
Meranie a regulácia: Štefan Kohút (TZB – Elektrosystém, s. r. o.)
Sadové úpravy: Ing. Tomáš Novotný (Záhrady a závlahy, s. r. o.)
Akustika: Ing. Peter Zaťko (A&Z ACOUSTICS, s. r. o.)
Svetlotechnika: Ing. Zsolt Straňák (3S – PROJEKT, s. r. o.)
Požiarna bezpečnosť: Ing. Ladislav Vámoš (PYROS – INGL, s. r. o.)
Interiér: A.M. architects s. r. o.

Hlavný zhotoviteľ:

STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s. r. o.

Hlavný stavbyvedúci:

Ing. Jozef Dzuriak

Stavebník, developer:

FUXTON, s. r. o., J&T REAL ESTATE, a. s.

Dozorná činnosť:

LIDZ, s. r. o.

Celkové inv. nákl. (bez DPH):

30 mil. EUR

Doba výstavby:

11/2015 – 03/2018

Fotografie:

Peter Čintalan, Júlia Simáková
Petržalská lokalita neďaleko Starého mosta poskytuje obyvateľom výbornú dopravnú dostupnosť a bohaté možnosti športového a kultúrneho vyžitia. Výnimočná lokalita len pár krokov od Starého mosta, premyslené dispozície bytov, kvalitné štandardné vybavenie, perfektná občianska vybavenosť a dostupná cena – to všetko sú adekvátne odpovede projektu na požiadavky Bratislavčanov.
Fuxova je ideálny bytový projekt pre všetkých, ktorí nechcú robiť kompromisy pri výbere bývania.
Moderné architektonické riešenie robí z bytového domu jedinečnú a zaujímavú stavbu. Funkčnosť budovy sa však neprejavuje len v exteriéri, Fuxova ponúka 276 bytov – od 1-izbových po 4-izbové. Kvalitné a efektívne dispozície uspokoja potreby aj tých najnáročnejších klientov. Dokonalý komfort dotvárajú podzemné garáže a 4 000 m2 zelene, ktorá sa nachádza nad garážami, prekrytými dvomi metrami substrátu na ktorom je vytvorený parčík. Súčasťou tohto parku je aj detské ihrisko. Život a správnu pohodu do projektu vnesie tiež recepcia na prízemí s 24-hodinovou službou a menšie obchodné priestory.
Pôžitok z bývania na Fuxovej umocňuje výhľad na Chorvátske rameno alebo na centrum mesta a Bratislavský hrad, vďaka čomu cítiť staromestskú atmosféru aj na petržalskej strane Dunaja. Ak sa však rozhodnete pre návštevu historického centra, stačí prejsť cez Starý most či využiť zastávky autobusov a električiek, ktoré nájdete priamo pred domom.
Bytový dom FUXOVA disponuje prehľadnými a efektívnymi bytmi bez zbytočných chodieb. Pre najnáročnejších sú určené preplávajúce byty na nárožiach. Jedná sa o väčšie 3-izbové a 4-izbové byty, ktoré sú orientované na 3 svetové strany a na vyšších podlažiach benefitujú z výhľadov na mesto.
Fuxova poteší svojou polohou aj všetkých nadšencov športu a zelene. Len pár metrov od domu je Chorvátske rameno so svojou upravenou promenádou. O niekoľko minút ďalej sa nachádza hrádza, ktorá poskytuje kilometre trás pre všetkých cyklistov, korčuliarov i bežcov. Neďaleko od Fuxovej sa na plochách lužného lesa rozprestiera Sad Janka Kráľa, ktorý je najstarším verejným parkom v strednej Európe a ideálnym miestom pre aktívny aj pasívny oddych.
Bytový dom vytvára jednu z troch plánovaných výškových dominánt v území. Jeho umiestnenie a veľkosť rešpektuje územný plán zóny. V architektonickom návrhu bol veľký dôraz kladený na svetlotechniku jednotlivých bytov a na ekonomickú efektivitu budovy, z čoho vychádza aj jej jednoduchá forma.
Bytový dom sa vyznačuje čistými líniami a elegantnou farebnosťou s charakteristickým detailom zaoblených šambrán okolo okien a balkónov. Detail šambrán slúži ako ornament, ale zároveň dodáva bytovému domu originálnu identitu. Investor sa snažil o vyšší štandard vybavenia, ktorý je v cene bytu, o použitie kvalitných materiálov a nadčasový dizajn.
Projekt ponúka vysokú kvalitu štandardu, perfektnú vybavenosť a unikátne výhľady.